פרטי המסמך:

הועלה: סוג מסמך: מסמך אונליין מסמך אונליין
עמודים: 17 הורדות: 11642
נושאי Python לקריאה בתוך אתר - מותאם במיוחד לקריאה מקוונת - בסגנון ספר מיועד הן לבעלי ידע בתכנות והן למתחילים ויתן לכם מבט התחלתי על שפת Python. בנוסף באתר פורום תכנות אשר יסייע בכל השאלות! כנסו עכשיו!

1 הקדמה – שפת python

Python – תיאור ושימושים

שפת python הינה שפה שנתמכת במערכות רבות ומגוונות ומשמשת לצרכים רבים, בניית אתר ושרתים, כריית נתונים, יישום אלגוריתמים ובניית סקריפטים הם רק אחדים מהם.

השפה הינה פתוחה (קוד המקור שלה ושל החבילות הרשמיות שלה הינו פתוח לכולם, זוהי שפת Open Source) ומכילה הפצות רשמיות עבור Windows, מקינטוש והפצות רבות מאוד של Linux (כולל למשל הפצות עבור אנדרואיד וטלפונים חכמים רבים מבוססי לינוקס!) – Python מאפשרת (אך לא מכריחה) למתכנת בשפה לכתוב פעם אחת ולהשתמש על מערכות רבות – הספרייה הרשמית שלה נתמכת בהפצות הרשמיות וקוד פשוט אמור לעבוד.

לשפה שתי גרסאות שמתוחזקות וממשיכות להתפתח בעת כתיבת המסמך: Python3 (הגרסה אחרונה הינה 3.2) ו-Python2 (הגרסה האחרונה הינה 2.7). מסמך זה ייתן את דוגמאות הקוד שבו עבור גרסה 2.7 מאחר והיא תואמת לאחור ובשימוש הרבה יותר נרחב בעת כתיבת המסמך (וזאת מאחר ובהרבה מאוד חבילות שתואמות לגרסאות 2.3, 2.4 ו-2.5 הספיקו להתפרסם).

Python היא שפה הן לפיתוח מהיר ויעיל והן לפיתוח נכון מתודולוגית וארוך טווח

Python הינה שפה אשר אינה דורשת הידור, כלומר ניתן פשוט לכתוב בה קוד ומבלי לדאוג להדר אותו (להמיר קובץ קוד לקוד שהמחשב בינארי שמערכת ההפעלה והמעבד מבינים) ולקשר אותו (לחבר מספר קבצים מקומפלים לקובץ אחד אשר ניתן להרצה). יש לכך יתרונות וחסרונות ועליהם ראו בפרק הבא.

אחד העקרונות החשובים בעת פיתוח בשפה הינו Code Reuse, כלומר שימוש חוזר בקוד, שימוש בספריות שכבר נכתבו.  היתרון בעקרון זה הוא עצום בקרב מתכנתים מנוסים ומאפשר פרויקטים קטנים שעושים המון. דוגמא אחת מבין המון דוגמאות: אין צורך לכתוב אלגוריתם שמוציא ציון Page Rank של גוגל, יש כבר דוגמאות קוד ואף ספריות שעושות זאת! אין צורך לממש בעצמנו שרת אינטרנט, יש ספריה שמבצעת זאת.

Python היא גם שפה מונחית עצמים, כלומר אובייקטים מורכבים (כגון "שרת אינטרנט") ניתן להרחיב, לשנות ולהוסיף להם פונקציונאליות – ויחד עם זאת לאפשר להשתמש בהם לפי אותו חוזה שימוש שהוגדר להם מהתחלה - עובדה זו מאפשרת לנו להחליף חלקים התנהגויות וחלקים קטנים בקוד קיים

Python על Windows

כל החבילות הרשמיות של פייטון נתמכות בווינדווס, וישנן אף חבילות רשמיות  אשר מיועדות למערכת ווינדווס בלבד כגון winreg אשר מיועדת לקריאה ולכתיבה מה-Registry של המערכת.

חשוב לציין שבכתיבה ב-Python אנו משתמשים רבות בחבילות חיצוניות, למשל חבילה ליצירת מסמכי PDF – אך פעמים רבות אנו מגלים כי מפתחי החבילות הסתמכו על ספריות חיצוניות לשפה או על תוכניות שאינן קיימות עבור Windows – ולכן אין הפצה לספריה עבור ווינדווס, או שישנה אחת אבל לא מצוין בה שאינה עובדת על ווינדווס.

הדרכים להתמודד עם מקרים מהסוג הזה הינן:

  • 1.      לחפש התפצלות של הספרייה המקורית עבור מערכת ההפעלה הנדרשת (בלבד או גם).
  • 2.      להבין אם הבעיה היא רק חוסר בדיקה והתאמות קטנות למערכת ההפעלה הנדרשת – ובמידה וכן לבצע אותם.
  • 3.      לחפש ספריה ופתרון חלופי, לרוב אף תגלו שלא מעט אנשים היו במצב שלכם לפניכם!

Python על מכשירים חכמים

חשוב לציין, אמנם יש הפצות עבור מכשירים חכמים כגון אנדרואיד, אך אין בהפצות אלו כל יכולת מיוחדת לטלפון (אשר נתמכות באופן רשמי בחבילות הרשמיות של השפה), ועבור סוגים של טלפונים יש להשתמש בספריות חיצוניות לביצוע פעולות שונות אשר לא יפעלו בגלל שהמימוש שלהן שונה עבור מערכת ההפעלה של המכשיר החכם. מעבר לכך כמובן שעבור תכונות שהן רק של הטלפון (למשל רטט של המכשיר, צלצול וכו') – יהיה צורך בספריות נוספות – במקרים מסוימים בהחלט אפשרי שלא יהיו כאלו אשר יהיו במצב מספיק מתקדם לשימוש.


תגיות המסמך:

מאת: yehuda

לימוד פיטון
מאת: AbrahamElgosi

Using python3.6.0a0

I'd start from python 1.5(Canopy 1.5-1,7) then until it's boring me Now a daya i trying to usue python python 3.6.0a.Also I'd used the versions of pycharm the latest of them.The truth is theat till now i don't understand what the different between the versions(community,professional and educational, even that i've trying) And I really want to be an expert inPytho3.6.0a also in cyber.Next Friday my nepu download for my software named node js for python,jascript and etc.
מאת: AbrahamElgosi

Using python3.6.0a0

I'd start from python 1.5(Canopy 1.5-1,7) then until it's boring me Now a daya i trying to usue python python 3.6.0a.Also I'd used the vesions of pycharm the latest of them.The truth is theat till now i don't understand what the different between the versions(community,professional and educational, even that i've trying) And I really want to be an expert inPytho3.6.0a also in cyber.
מאת: עזרא

תודה
מאת: אבג

פייתון

הי,
יש יותר מידי גרסאות והדברים לא עובדים.
האם יש מדריך אחד טוב רצוי שכולל סרטונים. אנו מחפשים בניית משחקונים לילדים. תודה
מאת: הלו

אני במתח

מתי יבוא ההמשך???????
מאת: אלעזר

יש לך טעות

המילון הוא לא hash table. מילון הוא טיפוס נתונים מופשט, בניגוד לטבלת עירבול. הוא פשוט ממומש באמצעותה - שזה נושא שלא אמור לעניין את המתכנת.
התכוונת לכתוב: "המילון נקרא גם 'מערך אסוציאטיבי'"
שיתוף:
| עוד