איך ניתן להידבק בוירוס?

נושא זה הוא אחד מהנושאים המעורפלים לרוב המשתמשים. וירוס יכול להדביק את המערכת שלך רק בתנאי שאתה מריץ תוכנה הנגועה בוירוס, או מנסה להעלות את המערכת דרך דיסק נגוע. לא ניתן להידבק מוירוס על ידי צפייה בדיסק נגוע או בתוכנה נגוע. וירוס יכול להדביק כל סוג של קובץ הרצה, ביניהם EXE, COM, OVL, SYS, BIN ועוד. כמו כן הוא יכול להדביק את הfat או את הboot sector.

אני מדגיש אחרי הסבר זה מספר נקודות:

  1. כתבתי שעל ידי ניסיון להעלות את המערכת מדיסק נגוע המערכת יכולה להידבק. המערכת לא חייבת להעלות בהצלחה.
  2. ניתן להידבק מוירוס כאשר מכניסים, למשל, דיסק לכונן התקליטורים במערכות Windows 9x או מתקדמות יותר, וזה מכיוון שקיים בWindows דבר הנקרא "Auto Run". האדם שהכין את הCD יכול לקבוע שתוכנה מסוימת תרוץ ברגע שהדיסק נכנס לכונן. אם תוכנה זו היא וירוס, המחשב יכול להידבק על ידי הכנסת הדיסק בלבד.
  3. אינך יכול להידבק מקובץ המכיל נתונים, אלא במקרים בהם זהו קובץ הרצה ששונה שמו, ושתוכנה אחרת משנה שוב את שמו כך שניתן יהיה להריצו, או למשל קבצי נתונים כמו מסמכים של Word, המכילים אפשרות להוסיף בתוכם Macros, קטעי קוד בVisual Basic, שיכולים גם לרוץ כאשר המסמך עולה, ואז להדביק קבצים אחרים. (מה שעלול להעלות חרדות מסוימים אצל קוראי מסמך זה, לגבי הטרור שהוא כרגע מבצע במחשב שלהם ).
אין תגובות!
שיתוף:
| עוד