נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות RSS עדכונים
אסטרופיסיקה
RSS UnderWarrior Forums : RSS אסטרופיסיקה
נושא

נושא: אתאיזם ואסטרונומיה

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
מדינה: Israel
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 31 March 2009 בשעה 08:09 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

http://www.youtube.com/watch?v=hFnesZs-7Qc

מומלץ!

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

ehud_go
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 04 May 2009
נשלח בתאריך: 04 May 2009 בשעה 23:05 | IP רשוּם
ציטוט ehud_go

משעשע... אבל (כבר אני מזהיר - אני דתי)

דווקא אין כאן שום סתירה: בהנחה שאלוהים יצר אותנו ואת כל העולם, אז כולנו כלולים בו (כמו שאבנים קטנות נוצרים מאבנים גדולות שהתפרקו, ככה האל פשוט מכיל את כל החומרים בעולם). כלומר, אם נחשוב שיש יוצר אחד לעולם, אז לא משנה כמה העולם יהיה גדול - היוצר (האל) חייב להיות יותר גדול מהיצירה (או להכיל בתוכו את היצירה, איך שתרצו), ואז בפשטות לשלוט על כל מה שהוא יצר. וגם אין שום בעיה שקיימים יצורים אחרים בעולם שאלוהים שומר עליהם - זה ממש לא סותר את התפיסה הדתית.

עכשיו הבעיה היחידה היא שאי-אפשר להוכיח שאלוהים באמת ברא את הכל, ושהעולם הוא לא קדמוני. אבל כל זה קשה מאוד להוכיח (כמו להפריך). אם תמצא סרטון בyoutube שמוכיח את זה - אני מוכן להיות מנהל פורום אתאיזם :)

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ehud_go חפש הודעות אחרות של ehud_go

ShadowBeast
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22 January 2005
נשלח בתאריך: 05 May 2009 בשעה 23:45 | IP רשוּם
ציטוט ShadowBeast

יש למפץ הגדול כמה הוכחות חותכות, (היסט לאדום וכדומה) אבל גם זה לא סותר כי אתה יכול לטעון שאלוהים פשוט עשה את המפץ הגדול...
אם אתה מאמין בבריאת העולם כפי שהיא מתוארת בתנ"ך בדיוק (בלי לסלף דברים) אז יש המון סתירות.

הנה הלינקים להוכחות, בדיוק כמו שרצית:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%A5_%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C#.D7.90.D7.99.D7.A9.D7.95.D7.A9_.D7. AA.D7.A6.D7.A4.D7.99.D7.AA.D7.99_.D7.9C.D7.AA.D7.90.D7.95.D7.A8.D7.99.D7.94

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A1%D7%97%D7%94_%D7%9C%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%A8%D7%A7%D7%A2_%D7%A7%D7%95%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%AA

ואפילו סרטון יוטוב:
http://www.youtube.com/watch?v=FhfnqboacV0
שמסביר את התופעה של היסט לאדום, תקרא בויקיפדיה ותוכל לקשר להוכחה. (ותקרא גם על קרינת הרקע הקוסמית)

He who will not take the hint, must take the consequence - Glenn v. Covey (1854)

ShadowBeast
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ShadowBeast חפש הודעות אחרות של ShadowBeast

Echo
אחראי פורומים
אחראי פורומים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 01 August 2007
נשלח בתאריך: 23 May 2009 בשעה 23:47 | IP רשוּם
ציטוט Echo

ehud_go כתב:

משעשע... אבל (כבר אני מזהיר - אני דתי)

דווקא אין כאן שום סתירה: בהנחה שאלוהים יצר אותנו ואת כל העולם, אז כולנו כלולים בו (כמו שאבנים קטנות נוצרים מאבנים גדולות שהתפרקו, ככה האל פשוט מכיל את כל החומרים בעולם). כלומר, אם נחשוב שיש יוצר אחד לעולם, אז לא משנה כמה העולם יהיה גדול - היוצר (האל) חייב להיות יותר גדול מהיצירה (או להכיל בתוכו את היצירה, איך שתרצו), ואז בפשטות לשלוט על כל מה שהוא יצר. וגם אין שום בעיה שקיימים יצורים אחרים בעולם שאלוהים שומר עליהם - זה ממש לא סותר את התפיסה הדתית.

עכשיו הבעיה היחידה היא שאי-אפשר להוכיח שאלוהים באמת ברא את הכל, ושהעולם הוא לא קדמוני. אבל כל זה קשה מאוד להוכיח (כמו להפריך). אם תמצא סרטון בyoutube שמוכיח את זה - אני מוכן להיות מנהל פורום אתאיזם :)

אולי הבעיה היא בעצם בהגדרה של אלוהים, שמסתכלים על אלוהים כישות כלשהי?
אפשר להסתכל על אלוהים כחוקים מסויימים של היקום.
אגב לגבי מה שכתבת בסוף- קראתי פעם על מתמטיקאי אחד שפיתח נוסחא מסויימת וע"פ
הנוסחא הוא טוען שאלוהים קיים.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Echo חפש הודעות אחרות של Echo

PAK FA
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 10 April 2010
נשלח בתאריך: 10 April 2010 בשעה 22:35 | IP רשוּם
ציטוט PAK FA

ע'פ הרב קוק תיאורית המפץ הגדול, תורת האבולוציה, חוצנים ושאר ירקות לא סותרים את היהדות.
זה די טיפשי, הקטע של הניסיון לסתור את היהדות, בכזאת להיטות.
יש המון הוכחות למפץ הגדול, ביניהם פשוט הטענה שלכל דבר יש התחלה. האנרגיה האפלה היא הוכחה, קרינת הרקע הקוסמית היא הוכחה ועוד...

גם אני דתי, אבל תמיד שומר על ראש פתוח בכל נושא.
 אני אוהב לקרוא גם על האביוגנזה, שזו בעצם התאוריה של האתאיסטים על איך נוצרנו, מבלי שימוש בכוחות על - טבעיים.
ייתכן שגם זה אפשרי ע'פ מס' רבנים, שעליי להתייעץ אודותיהם.

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של PAK FA חפש הודעות אחרות של PAK FA

אוריה
משתמש חבר
משתמש חבר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 29 January 2010
נשלח בתאריך: 10 April 2010 בשעה 22:47 | IP רשוּם
ציטוט אוריה

יש פרופסור(נתן אביעזר, נראה לי) דתי שאומר שאין שום סתירה בין בריאת העולם ליהדות.
לפני שאתם קופצים, כמה נקודות למחשבה:
  • תאוריות באות והולכות, פעם חשבו שכדור הארץ שטוח
  • ברש"י על בראשית כתוב שהתורה לא באה לתאר את בריאת העולם בדיוק
  • יומו של הקב"ה 1000 שנה("כי אלף שנה בעיניך כיום אתמול כי יעבור")
  • גם המפץ הגדול(אם קרה) התחיל מחומרים מסויימים שהיו, מי ברא אותם?
  • חייב להיות בורא, כי חומרים מתכלים מתישהו
  • כמו שאת הפורום הזה מישהו יצר, והוא לא יכול להיווצר לבד, ככה כל היקום והאפשרות ליצור את הפורום הזה - מישהו יצר

עדיף להשקיע עוד שעה בתיעוד, מלאבד עוד 100 שעות ויותר על שיחזר של כל הפרוייקט מההתחלה..
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של אוריה חפש הודעות אחרות של אוריה בקר בדף הבית של אוריה

PAK FA
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 10 April 2010 בשעה 22:53 | IP רשוּם
ציטוט PAK FA

קודם כל, המחשבה שלו נחמדה, אך לא כמו שאני 'גדלתי' עליה.
קודם כל, לגבי הנקודה האחרונה, על ספונטניות, שמעתם? יש מאין הוא דבר אפשרי בהחלט, וזה מראה שהרב הזה, לא ממש מעודכן. (ואני לא אפירוקס חלילה, אני דתי, אך נאמן לעובדות).
התאוריות הנוכחיות הוכחו ע'י תצפיות וניסויים. מה שלא היה בתאוריות של אז...
הגישה שלי מורכבת משני סעיפים -
א. התורה לא באה ללמד אותנו איך העולם נברא, זוהי אינה תכליתה. היא באה ללמד לשם מה הוא נברא. לכן לנסות להבין מהתורה איך העולם נברא (סדר הנבראים, אופן ההיבראות וכו') זה חסר טעם.
ב. בריאת העולם המוזכרת בבריאת העולם אינה בריאת העולם הגשמי שלנו, אלא היא בריאת העולם המטאפיזי. ה"שמש", ה"ירח", ה"צמחים" שנבראו אינם בדיוק מה שאתה מכיר מהעולם הזה. אלו מושגים עליונים שאי אפשר להעביר במילים, ולכן היה צריך לצמצם את זה למושגים שאנחנו מכירים, כדיי שנוכל לקבל מושג קלוש.
עד לגירוש מגן עדן, האירועים שמתארת התורה התרחשו בעולמות עליונים. מהגירוש מגן עדן והלאה, ה"עלילה" מתרחשת בעולם הגשמי שאנחנו מכירים.

יום טוב לכם.
אחלה פורום.

אוריה
משתמש חבר
משתמש חבר
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 29 January 2010
נשלח בתאריך: 10 April 2010 בשעה 22:57 | IP רשוּם
ציטוט אוריה

תוכיח לי שספונטיות אפשרית.
מה הסיכויים שזה יקרה?

עדיף להשקיע עוד שעה בתיעוד, מלאבד עוד 100 שעות ויותר על שיחזר של כל הפרוייקט מההתחלה..
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של אוריה חפש הודעות אחרות של אוריה בקר בדף הבית של אוריה

PAK FA
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
סמל אישי

נשלח בתאריך: 10 April 2010 בשעה 22:59 | IP רשוּם
ציטוט PAK FA

תן לי דבר ספציפי.
היווצרות יקומים באופן ספונטני? ייתכן שקורה בכל שנייה.

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה